Úvod » HNOJIVA TRÁVNÍKOVÁ » PROFI » FENIX Balanced Autumn 13-05-24+3MgO 20 kg


    

FENIX Balanced Autumn 13-05-24+3MgO 20 kg

akce

 

Číslo produktu: 071806
Výrobce: AGRO CS
EAN kód: 8592542003554

Hnojivo FENIX je určeno pro profesionální uživatele s patřičnými zkušenostmi a absolvovanými školeními. Pro použití na vlastní zahradě využijte hnojiv řady Garden Boom od stejného výrobce AGRO CS. Při nákupu hnojiva FENIX je předpokládáno, že uživatel je seznámen se všemi riziky, pravidly skladování a aplikačními postupy.

  
  
FENIX Balanced Autumn je podzimní dlouhodobé hnojivo s vyrovnaným poměrem živin.
 • Složení: 14-05-24+3MgO
 • 40 % MU
 • Vyrovananá granulace
 • Velikost balení: 20 kg

Řada Balanced:

 • Výjimečná řada hnojiv, využívající dlouhodobého působení dusíku, zabudovaného v různě dlouhých oligomerech řetězených molekul močoviny.
 • Je určena k zajištění vyrovnané základní výživy rozsáhlých travnatých ploch. Tato řada se liší od řad Basic a Premium tím, že obsahuje 40% z celkového množství dusíku ve formě MU (řetězená močovina). Jedná se o hnojiva s pozvolným uvolňováním dusíku vlivem mikrobiální činnosti v půdě. To zajistí prodlouženou dobu působení hnojiva.
 • Hnojiva v této řadě obsahují fosfor ve všech živinových kombinacích pro všechna roční období pro vyrovnanější zásobení rostlin fosforem. Řada Balanced se dále vyznačuje komplexním obsahem všech základních živin: N, P, K, Mg, S. Další výhodou je, že hnojiva řady Balanced mají redukovaný obsah chloridů, takže minimalizují riziko zasolení půdy balastními chloridy.
 • Forma dusíku MU je v půdě velmi málo pohyblivá, takže i na velmi propustných písčitých půdách hřišť je silně omezeno vyplavování dusíku z půdy.

V neposlední řadě MU chrání kvalitu spodních vod tím, že zadržuje dusík, původem z přidaného hnojiva v půdě, v kořenové zóně, a brání jeho průsaku do spodních vod ve formě v půdním roztoku volně pohyblivých dusičnanů. Díky tomu je tento dusík dlouhodobě přístupný rostlinám v dostatečném množství i v podmínkách vysokých teplot nebo silných dešťů. Toto je zajištěno tím, že uvolňování dusíku z MU není řízeno přímo pouze fyzikálně- chemickými faktory tj. teplotou a hydrolýzou, ale vyžaduje rovněž mikrobiální činnost. Stojí rovněž za zmínku, že MU obsažená ve vybraných hnojivech řady FENIX obsahuje vedle pozvolna uvolňovaného dusíku ve formě ve vodě nerozpustných sloučenin (delší řetězce) i nezanedbatelnou část dusíku ve formě vodorozpustné, přesto pozvolna uvolňované, čímž se liší od řady podobných hnojiv na trhu.

Složení:
13% N Celkový dusík
3,4% N-NH4 Amonný dusík
4,4% N-NH2 Močovinový dusík
5,2% N Močovinoformaldehydový dusík
2% N Dusík z močovinoformaldehydu rozpustného pouze v horké vodě
2,7% N Dusík z močovinoformaldehydu rozpustného ve studené vodě
5% P2O5 Oxid fosforečný rozpustný v neutrálním citronanu amonném a ve vodě (= 2,2% P Fosfor)
4% P2O5 Oxid fosforečný vodorozpustný (= 1,7% P Fosfor)
24% K2O Oxid draselný vodorozpustný (= 20% K Draslík)
3% MgO Oxid hořečnatý vodorozpustný (= 1,8% Mg Hořčík)
N2FiZW