Úvod » HNOJIVA TRÁVNÍKOVÁ » PROFI » FENIX Balanced Spring 22-05-11+2MgO 20 kg


    

FENIX Balanced Spring 22-05-11+2MgO 20 kg

akce

 

Číslo produktu: 071804
Výrobce: AGRO CS
EAN kód: 8592542009792
Hnojivo FENIX je určeno pro profesionální uživatele s patřičnými zkušenostmi a absolvovanými školeními. Pro použití na vlastní zahradě využijte hnojiv řady Garden Boom od stejného výrobce AGRO CS. Při nákupu hnojiva FENIX je předpokládáno, že uživatel je seznámen se všemi riziky, pravidly skladování a aplikačními postupy.
  
FENIX Balanced Spring, jarní hnojivo s technologií MU je tím pravým pro trávník během jarních měsíců. Optimálně zvolený poměr živin podporuje rychlý růst a vývoj.
 • Složení: 22-05-11+2MgO
 • 40% MU
 • Vyrovnaná granulace
 • Velikost balení: 20 kg

Řada Balanced:

 • Výjimečná řada hnojiv, využívající dlouhodobého působení dusíku, zabudovaného v různě dlouhých oligomerech řetězených molekul močoviny.
 • Je určena k zajištění vyrovnané základní výživy rozsáhlých travnatých ploch. Tato řada se liší od řad Basic a Premium tím, že obsahuje 40% z celkového množství dusíku ve formě MU (řetězená močovina). Jedná se o hnojiva s pozvolným uvolňováním dusíku vlivem mikrobiální činnosti v půdě. To zajistí prodlouženou dobu působení hnojiva.
 • Hnojiva v této řadě obsahují fosfor ve všech živinových kombinacích pro všechna roční období pro vyrovnanější zásobení rostlin fosforem. Řada Balanced se dále vyznačuje komplexním obsahem všech základních živin: N, P, K, Mg, S. Další výhodou je, že hnojiva řady Balanced mají redukovaný obsah chloridů, takže minimalizují riziko zasolení půdy balastními chloridy.
 • Forma dusíku MU je v půdě velmi málo pohyblivá, takže i na velmi propustných písčitých půdách hřišť je silně omezeno vyplavování dusíku z půdy.

Methylen močovina (MU) je speciálním zdrojem pozvolna uvolňovaného dusíku.
Vyrábí se kondenzací molekul močoviny s formaldehydem za přesně stanovených podmínek, výsledkem reakce jsou různě dlouhé polymerní řetězce. Schéma postupného uvolňování dusíku z MU je ovlivňováno zejména délkou vznikajících řetězců a poměrem mezi rychle učinkujícími formami dusíku (rozpustnými ve vodě)
a formami schopnými postupného uvolňování dusíku (nerozpustnými ve vodě). Kratší řetězce jsou lépe rozpustné ve vodě, tudíž lépe dostupné pro mikrobiální činnost. Naproti tomu delší řetězce jsou méně rozpustné a na jejich přetvoření do rozpustných forem potřebují půdní mikroorganismy déle času.

Složení:

22% N Celkový dusík

6,6% N-NH4 Amonný dusík

6,6% N-NH2 Močovinový dusík

8,8% N Močovinoformaldehydový dusík

3,3% N Dusík z močovinoformaldehydu rozpustného pouze v horké vodě

4,6% N Dusík z močovinoformaldehydu rozpustného ve studené vodě

5% P2O5 Oxid fosforečný rozpustný v neutrálním citronanu amonném a ve vodě (=  2,2 % P Fosfor)

4% P2O5 Oxid fosforečný vodorozpustný (= 1,7 % P Fosfor)

11% K2O Oxid draselný vodorozpustný (= 9,1 % K Draslík)

2% MgO Oxid hořečnatý vodorozpustný (= 1,2 % Mg Hořčík)

NmNkNTlhM