Úvod » HNOJIVA TRÁVNÍKOVÁ » HI-GREEN Autuno 13-00-17+6MgO 25 Kg


        

HI-GREEN Autuno 13-00-17+6MgO 25 Kg

 

Číslo produktu: 071621
Výrobce: AGRO CS

Hi-Green pomalu rozpustná hnojiva jsou speciálně navržena na hnojení golfových greenů a nízce střižené trávníky. Poskytují vyrovnanou nutriční hodnotu pro perfektní vzhled, sílu a zdraví. Kombinace okamžitě dostupného, pomalu rozpustného dusíku zaručuje rychlý a dlouho trvající barevný efekt. Draslík v Hi-greenové formulaci zesiluje travní kořeny a výběžky, a zlepšuje travní odolnost vůči zátěži, mrazu a chorobám až po dobu 8 týdnů.

Chemické vlastnosti:

Hi- green pomalu rozpustná forma hnojiv, je na bázi methyl močoviny a organických složek, které rozpouští rostlinám dostupný dusík v časovém období. Methyl močovina je produkována reakcí methylenu a formaldehydu. Produktem této reakce je směs řetězců o různé délce. Jakmile je hnojivo aplikováno do půdy, mikroby rozkládají molekulové řetězce, a zároveň je uvolňován dusík dostupný rostlině. Délka hnojivových řetězců, která je určována výrobním procesem, diktuje poměr rozkládání a uvolňování živin.

Stejně jako je  rozpustnost závislá  na délce řetězce, je také používána jako index pro rozpouštěcí životnost produktu.
Podstatou je poměr mezi „Dusík rozpustný ve studené vodě“, který je částí, která rozkládá dusík ihned, nebo během několika týdnů po aplikaci, „Dusík rozpustný v teplé vodě“,
Který je uvolňován během několika týdnů až měsíců,  „Dusík nerozpustný v teplé vodě“, který potřebuje několik měsíců a někdy více než rok, aby byl dostupný.

Extra malý: poměr dusíku uvolněného z methyl močoviny nezáleží na velikosti částic hnojiva. Hi- green částice jsou tak malé, že se zakutálí mezi výběžky a spadnou do půdního povrchu ihned po aplikaci.

Extra spolehlivý: Hi- green formulace jsou bez chlóru a stávají se přísadou s nízkým solným indexem, pro prevenci vulkanizace.

Složení: 13-00-17+6MgO

Granulace: 0,7 - 1,2 mm

Doba působení: 4 - 8 týdnů

Doporučené dávkování: 20 - 30 g/m2

Velikost balení: 25 kg

Vydatnost: 833 - 1000 m2

NGJiNzY