Úvod » HNOJIVA TRÁVNÍKOVÁ » HI-GREEN Printempo 22-5-10+2MgO 25 Kg


        

HI-GREEN Printempo 22-5-10+2MgO 25 Kg

 

Číslo produktu: 071622
Výrobce: AGRO CS

Hi-Green je pomalu rozpustné hnojivo pro golfové greeny a nízce střiženou trávu. Hnojiva poskytující vyrovnanou nutriční hodnotu pro perfektní vzhled trávníku. Kombinace okamžitě dostupného a pozvolna rozpustného dusíku zaručuje rychlý a trvalý přísun živin, včetně stálého barevného efektu až po dobu 8 týdnů.

Chemické vlastnosti:

Hi- green pomalu rozpustná forma hnojiv, je na bázi methyl močoviny a organických složek, které rozpouští rostlinám dostupný dusík v časovém období. Methyl močovina je produkována reakcí methylenu a formaldehydu. Produktem této reakce je směs řetězců o různé délce. Jakmile je hnojivo aplikováno do půdy, mikroby rozkládají molekulové řetězce, a zároveň je uvolňován dusík dostupný rostlině. Délka hnojivových řetězců, která je určována výrobním procesem, diktuje poměr rozkládání a uvolňování živin.

Stejně jako je  rozpustnost závislá na délce řetězce, je také používána jako index pro rozpouštěcí životnost produktu.
Podstatou je poměr mezi „Dusík rozpustný ve studené vodě“, který je částí, která rozkládá dusík ihned, nebo během několika týdnů po aplikaci, „Dusík rozpustný v teplé vodě“,
Který je uvolňován během několika týdnů až měsíců, „Dusík nerozpustný v teplé vodě“, který potřebuje několik měsíců a někdy více než rok, aby byl dostupný.
Extra malý: poměr dusíku uvolněného z methyl močoviny nezáleží na velikosti částic hnojiva. Hi- green částice jsou tak malé, že se zakutálí mezi výběžky a spadnou do půdního povrchu ihned po aplikaci.
Extra spolehlivý: Hi- green formulace jsou bez chlóru a stávají se přísadou s nízkým solným indexem, pro prevenci vulkanizace.

Složení: 22-05-10+2MgO

Granulace: 0,7 - 1,2 mm

Doba působení: 4 - 8 týdnů

Doporučené dávkování: 20 - 30 g/m2

Velikost balení: 25 kg

Vydatnost: 833 - 1000 m2

Mohlo by Vás zajímat: Golfové trávníky
MDcxN