Úvod » HNOJIVA TRÁVNÍKOVÁ » PROFI Trávníkové hn. 18-06-18+1MgO 20kg ( Agromix S )


        

PROFI Trávníkové hn. 18-06-18+1MgO 20kg ( Agromix S )

 

Číslo produktu: 071236
Výrobce: AGRO CS
Počet ks na paletě / v kartonu: 48
Doba aplikace: Léto

Hnojivo s jemnou granulací a s vyrovnaným poměrem dusíku a draslíku. Obsahuje 1 % celkového hořčíku (jako MgO). Vhodné k letnímu přihnojování, podporuje vyzrávání a zvyšuje odolnost rostlin k suchu a vysokým teplotám. Je určeno především pro nízce sečené trávníky (sportoviště, hřiště, reprezentativní trávníky apod.). Jemná granulace zajistí přesnější dávkování hnojiva a rovnoměrnější distribuci živin k jednotlivým rostlinám. 

Použití:

Hnojivo se používá k letnímu přihnojování. Je vhodné pro všechny typy trávníku. aplikaci hnojiva provádějte rovnoměrným rozhozem granulí na oschlý trávník, krátce po sečení. Na větší plochy použijte posypový vozík. Hnojení provádějte od června až do začátku září, každý měsíc, místo běžného hnojiva pro celoroční hnojení.  Po jeho aplikaci je vhodné plochu dostatečně zavlažit. Poslední přihnojení proveďte na zaáčátku září. Potom použijte podzimní trávníkové hnojivo, které zvýší odolnost trávníku proti vymrzání. Pravidelně přihnojovaný trávník má lepší schopnost regenerovat, rychle obnovuje listovou plochu a zlepšuje se jeho celkový vzhled. Vyšší podíl draslíku podporuje vyzrávání a zvyšeuje odolnost rostlin k suchu a vysokým teplotám během léta. Je lepší používat menší dávku hnojiva a hnojení provádět častěji. Při předávkování hrozí poškození trávníku. 

Dávkování:

Doporučujeme aplikovat před deštěm, příp. před použitím závlahy, 1x měsíčně v množství 20 - 30 g/m2. Velikost dávky hnojiva na m2je potřeba přizpůsobit typu a stáří trávníku. 

Hmotnost: 20 kg

 

 

YjZiMjU2M2