Úvod » TRAVNÍ OSIVA » PROFI » Travní směs Garden Boom Regeneration 10 kg


        

Travní směs Garden Boom Regeneration 10 kg

 

Číslo produktu: 015280
Výrobce: AGRO CS
EAN kód: 8594005009226

Travní směs Garden Boom Regeneration je určena pro obnovu poškozených trávníků. Hlavním benefitem této směsi je velice rychlý růst a zapojení do stávajícího trávníku. Základem směsi jsou Jílky vytrvalé, které splňují hlavní požadavek na rychlé zapojení do trávníku a tím obnovení poškozených míst.

  • Odolnost zatížení: vysoká
  • Rychlost zapojení: vysoká
  • Nároky na péči: střední
  • Výška seče: 3–6 cm
  • Výsevek: 30–40 g/m²
  • Balení: 10 kg
Složení:
 
kostřava červená trsnatá 20%
lipnice luční 5%
jílek vytrvalý 75%

 

Základní travní druhy a jejich vlastnosti
Mezi silné stránky jílku vytrvalého patří výborná odolnost vůči zátěži, rychlé klíčení a vzcházení po výsevu. Jeho slabší stránkou je nižší odolností vůči suchu, vyšší nároky na údržbu. Při dodržení doporučené péče vytvoří jílek společně s dalšími travními druhy vysoce kvalitní trávník.
Silnými stránkami lipnice luční jsou odolnost vůči sešlapání, tolerance vůči zimě a výborný vzhled po sečení. Slabší stránkou je především pomalejší vzcházení, které dle podmínek trvá 3 až 4 týdny. Lipnice je v kombinaci s Jílkem vhodná pro intenzivně zatěžované trávníky.
Samotné Kostřavy se dále dělí na trsnaté, krátce a dlouze výběžkaté. Kombinace těchto tří druhů zajistívysoce kvalitní trávník. K silným stránkám kostřav patří jemnost listu, hustota a tolerance vůči stínu.Mezi ty slabší lze zařadit rychlost regenerace a odolnost vůči zatížení. Proto je využívána především dookrasných trávníků.

MzVmZmU5M