Úvod » TRAVNÍ OSIVA » PROFI » Travní směs Kvetoucí louka Basic 10 kg


        

Travní směs Kvetoucí louka Basic 10 kg

 

Číslo produktu: 015096
Výrobce: AgroBio

Travní směs Kvetoucí louka je složena z bylinek a květin. 
Společenství trav, lučních květin a bylin lze zakládat na místních částech v parcích, rozlehlých zahradách, v sadech, na loukách, ale i v okolí svého rodinného domu.

90 % trav, 10 % bylinky a květiny

  • Výsevek: 10-15 g/m²
  • Balení: 10 kg
  • Složení: Kostřava červená dlouze výběžkatá, Kostřava ovčí, Jílek vytrvalý, Lipnice luční, Bojínek luční, luskoviny, směs květin a bylin

Následná péče:

Následná péče o vyrostlou travní směs je důležitá, už jen jedna špatně provedená seč může podpořit trávníkové rostliny na úkor kvetoucích bylin, a tím připravit louku o spoustu očekávaných květů. Sekejte na konstantní výšku cca 10 cm, ideální je výkonná strunové sekačka. Seč by měla proběhnout minimálně dvakrát do roka. Jarní a podzimní. Na jaře je ideální doba seče ke konci května, kdy tráva už vyrostla, ale stále se ještě nevysemenila. V té době rostliny trav nejvíce omezíme a vzniklý prostor na louce se uvolní pro byliny, které kvetou později. Louka do šesti týdnů opět obroste a vykvete. Pro podporu růstu a květenství rostlin je dobré v jarních měsících nahnojit jarním rychlerozpustným hnojivem - hnojivo s dominancí dusíku. Z kraje podzimu se pak provádí druhá seč, a to až po dozrání semen bylin. Vzniklá biomasa se po jarní i podzimní seči odstraňuje, ale po podzimní seči se může pravidelným sušením a tím i obracením podpořit vysemenění kvetoucích rostlin.

MzdhNm