ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Rád Vám pomohu!

Ondřej Smetana

+420 725 936 467

obchod@zafido.cz

Kontakty

Zafido Velkoobchod
Kutnohorská 429/2
109 00 Praha 10
tel: +420 725 936 467
obchod@zafido.cz
Ondřej Smetana
Manažer velkoobchodu


Znáte už mykorhizní houby?

Mykorhizní symbióza neboli mykorhiza je odborný název pro vzájemné soužití rostlin a symbiotických půdních hub, které je přirozenou součástí přírodních ekosystémů. Pod našima nohama rostou půdní houby, které žijí celý svůj život pod zemí a jsou spojeny s kořeny rostlin. Houby s rostlinami žijí v přátelském vztahu, protože rostlina dodává houbě stavební látky získané fotosyntézou, houba naopak vyživuje rostlinu minerálními látkami obsaženými v půdě.

A jak mykorhizní houby fungují? Prospěšné půdní houby se napojí na kořeny rostlin a začnou tvořit mikroskopickou síť vláken, kterou proudí živiny k rostlině. Jelikož mykorhizní vlákna dokážou obsáhnout až 700násobně větší půdní prostor než pouhé kořeny, úměrně k tomu se zvyšuje i příjem živin a vody. Mykorhizní houby dodávají rostlině minerální látky, ale také dokážou dodávat i těžko dostupný fosfor a v některých případech i dusík uvolněný z organických látek. Bez mykorhizních hub by rostliny tyto obtížně dostupné živiny nezískaly.

Mykorhizní houby můžeme použít na našich zahradách, terasách a balkónech, stejně tak jsou vhodné pro využití mezi profesionály. A proč tedy používat mykorhizní přípravky? Aplikací mykorhizního přípravku dodáme rostlině přirozeného pomocníka a ochránce. Rostlina se díky prospěšným půdním houbám stává silnější a odolnější. Tím, že mykorhizní houby obsadí kořeny rostlin, nedostává se místa houbovým patogenům, čímž vzniká přirozená ochrana před houbovými chorobami na kořenech rostlin. Samozřejmě pozitivní vliv mykorhizy sledujeme i na plodnosti a kvetení. Silné a zdravé rostliny jsou schopné vyprodukovat větší množství plodů nebo zvýšit jejich kvalitu a předvést bohatší kvetení v sytějších barvách.

Doporučujeme vyzkoušet produkty české firmy Symbiom. Ta se již řadu let zabývá výzkumem a vývojem mykorhizních přípravků. Produkty této firmy jsou výsledkem řady vědeckých pokusů a testování a mykorhizní houby v nich obsažené dosahují nejvyšší kvality. Můžete si vybrat z celé řady mykorhizních přípravků, např. Symbivit pro zeleninu, pro balkónové rostliny, pro okrasnou zahradu, Rhodovit pro vřesovcovité rostliny, Ectovit pro stromy nebo TurfComp pro trávníky. V nabídce výrobce Symbiom jsou také přírodní stimulátory, které se přidávají do zálivky (Algavit), přírodní hnojiva (Conavit), přípravky pro udržení vody v půde (Plantasorb). V nabídce máme různé velikosti balení od 100g až po 20kg, které pokryjí potřeby hobby zahradníků i profesionálů v zemědělství, pěstování ovoce nebo péči o zeleň a trávník. Vybirejte ZDE.

 

 Zdroj: www.symbiom.cz

 

MGM5ZDNmOW