Kontakty

Zákaznické linky
Po - Pá 7:30 - 15:30

Expedice zboží:
Jaroslav Procházka

+420 777 145 939

Obchodní záležitosti:
Ondřej Smetana
+420 725 936 467

Okrasné kameny:
Zdeněk Salvet
+420 734 764 771


Úvod » SUBSTRÁTY A MULČE » SUBSTRÁTY » Speciální substráty » FLORIA PREMIUM Minerální substrát na kaktusy 3 l


        

FLORIA PREMIUM Minerální substrát na kaktusy 3 l

 

Číslo produktu: 00863A
Výrobce: AGRO CS
Hmotnost: 3,6 kg
Počet ks na paletě / v kartonu: 240 / 1
Objem: 3 l
EAN kód: 8592542017018

Kompletní specifikace

Minerální substrát na kaktusy je speciálně vyvinutý pro pěstování kaktusů a sukulentů, které vyžadují vzdušné, rychle propustné a minerálně bohaté prostředí. Substrát napodobuje přirozené pouštní podmínky, brání přemokření kořenů a vytváří prostředí nevhodné pro množení smutnic, plísní a hub. Díky své stabilní struktuře se nesléhá a je vhodný i pro menší nádoby. Lze ho používat opakovaně, ale před vysazením nové rostliny doporučujeme substrát důkladně proprat vodou a nechat vyschnout, čímž se zabrání přenosu případných chorob a škůdců z předešlé vegetace.

Složení: zeolit, písek, pemza

Vlastnosti/výhody:

  • Ideální pro kaktusy, sukulenty a další suchomilné rostliny.
  • Minerální složení vytváří nehostinné podmínky pro smutnice, plísně a houby.
  • Zeolit zadržuje živiny a uvolňuje je postupně podle potřeby rostlin.
  • Písek zvyšuje hmotnost substrátu a stabilizuje rostlinu v nádobě.
  • Pemza zadržuje vodu v pórech, kterou pozvolna uvolňuje, což zabraňuje přemokření.
  • Napodobuje přirozené pouštní podmínky, podporuje zdravý růst suchomilných druhů.
  • Nesléhá a zachovává trvale stabilní strukturu.
  • Možnost opakovaného použití – před dalším použitím stačí proprat a vysušit.

Technické údaje:

  • Objem balení: 3 l
  • Typ substrátu: Minerální, speciální pro suchomilné rostliny
  • Vhodný pro: kaktusy, sukulenty, menší pouštní rostliny

Použití / Aplikace: Substrát je vhodný pro přesazování i dlouhodobé pěstování kaktusů a sukulentů. Odtokové otvory zakryjte střepy, nasypte slabou vrstvu substrátu, usaďte rostlinu, obsypte a jemně přimáčkněte. Po přesazení povrch pokropte, aby se odstranil prach. Suchomilné rostliny zalévejte střídmě, nepřemokřujte. S hnojením začněte přibližně po 3 týdnech.

Značka FLORIA je prémiová značka zaměřená na kvalitní substráty a pěstební směsi pro různé typy okrasných i užitkových rostlin. Produkty jsou navržené tak, aby poskytly maximální podporu růstu, zdravého kořenového systému a dlouhodobé stability. Minerální substráty FLORIA vynikají použitím přírodních surovin, vysokou funkčností a spolehlivou kvalitou.

Údaje o výrobci: AGRO CS a. s., Říkov 265, 552 03 Říkov, agrocs(zavinac)agrocs.cz

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MWQ0NjRlZT