Úvod » SEMÍNKA » Meloun cukrový Solartur


        

Meloun cukrový Solartur

 

Dostupnost: IHNED
Číslo produktu: 4701
Výrobce: Semo
EAN kód: 8590396470102

SOLARTUR – středně raná, úrodná odrůda cukrového melounu vhodná pro polní pěstování i pro rychlení. Plod je kulovitý, bez žebrování. Kůra je žlutohnědá, tenká, na povrchu hustě síťovaná. Dužnina je světle zelená, šťavnatá, vláknitá, aromatická a sladká. Průměrná hmotnost plodu je 1 – 1,2 kg.

Melouny tvoří z 90 % voda. Proto je důležité je během vegetace zalévat. Zvýšený přísun vody i živin vyžadují hlavně v období květu a tvorby plodů. Více se osvědčuje méně častá zato vydatná zálivka. Dvakrát týdně půdu kolem rostlin řádně prolijte velkým množstvím vody, zhruba 10 litrů na 1 rostlinu. Rostliny zalévejte nejlépe odstátou vodou a to přímo ke kořenům, tak aby jste zbytečně nepokropili listy a předešli tak tvorbě plísní. 

Melouny jsou náročné na živiny a to hlavně na dusík ve fázi počátečního růstu. V době kvetení a dozrávání plodů také velmi ocení dodaný draslík, který zároveň zvyšuje odolnost rostlin proti škůdcům a chorobám. Použít můžete například organická hnojiva, vhodný je granulovaný kravský hnůj nebo Organo-minerální hnojivo pro okurky, cukety a jiné tykve, který můžete přidat mělkým zapravením do půdy k jednotlivým rostlinám. Hodí se samozřejmě i kompost. Pokud preferujete kapalná hnojiva, dopřejte cuketám hnojivou zálivku NATURA Přírodním hnojivem pro plodovou zeleninu

OTNkMTY0